Su Fabrikası Yazılımı

Su Fabrikası Yazılımı

Merhaba  Fabrika Su Yetkilisi
Kullandığınız yazılımdan bağımsız, tamamen isteklerinizden “esinlenerek” ve firmamızın genel yazılım tecrübesi ile 5 aylık süreçte tamamlanan yepyeni bir yazılım ile karşınızdayız.

Yazılım; su firmaları için özel olarak geliştirilmiş olup, internet üzerinden kendisine en yakın bayiyi seçip su siparişini verebileceği sistemdir.
Yazılımın amacı; Su üretimi yapan tesislerin müşterilerin internet üzerinden hızlı bir şekilde vermiş olduğu siparişi bayilerine en hızlı şekilde siparişlerini ulaştırmaktır.

Bu bilgilendirme ve teklif dosyası; Firmamız, Sistem Özelikleri ve Teklif olmak üzere üç ana başlıkta toplanmıştır.
 
Bilginize sunar, İyi çalışmalar dileriz.
Ofis MedyaFİRMAMIZ

YENİ NESİL DIJITAL AJANS
Ofismedya olarak markaların ihtiyaçlarını fark edip direkt olarak çözümler üretmek üzere 2005 yılında kurulmuş dijital reklam ajansıyız.

İYİ ÜRÜNLER ÜRETİR
Doğruya ve iyiye odaklanan çalışmaların doğru ve iyi ürünler çıkaracağına inanıyoruz.

İYİ İŞ
Bizim için, doğru kişilere danışılarak ve doğru kitlelere odaklanarak yapılan her iş, eğer sıradan bir iş değil bir proje olarak ele alınabiliyorsa iyi bir iş’tir.

 
SİSTEM ÖZELİKLERİ


MÜŞTERİ BÖLÜMÜ

 1. Adımları kısaltılmış hızlı üyelik
Sadece üye ile ilgili bilgilerin alındığı, müşteriyi sıkmadan doğruca sisteme dâhil eden üyelik sistemi

 
 1. Hesap yönetimi tamamen kısa mesaj sistemi üzerine alınmış kullanıcı bölümü
Hesabım bölümünde müşteri kendi ile ilgili bilgileri kolayca güncelleyebilir.
Kısa mesaj ile üyelik aktivasyonu ve şifre hatırlatma yapabilir.

 
 1. Çoklu adres tanımlayarak farklı adreslere en yakın bayiden sipariş verebilme
Müşteri istediği kadar farklı adres tanımlayarak farklı bölgelere sipariş verebilir.

 
 1. Çoklu ürün sipariş verebilme yeteneği ile kolaylaştırılmış sepet özeliği
Müşteri aynı anda farklı ürünlerden istediği adet miktarınca istediği kayıtlı adrese sipariş verebilir.

 
 1. İleri tarihli ve hemen seçenekleri ile kullanıcı odaklı sipariş
Müşteri siparişi hemen isteyebilir veya örnek olarak müşteri işteyken verdiği siparişin akşam 7’de evine gelmesini isteyebilir.

 
 1. Kategorize edilmiş sipariş kontrol mekanizması
Müşteri verdiği siparişin durumuna istediği anda ne durumda olduğuna bakabilir.

 
 1. Müşteri sipariş raporlama
Müşteri geçmişe dönük verdiği siparişleri görebilir. Detayları hakkında bilgi alabilir. 
BAYİ BÖLÜMÜ
 1. Adımları kısaltılmış hızlı bayi başvurusu
Bayilik başvurusunda yeteri kadar firma bilgisi alınarak firma sisteme üye yapılır ve yönetimin onayını bekler.

 
 1. Yönetim onaylı çoklu adres tanımlama özeliği
Bayi kendisine istediği kadar adres ekleyebilir ve bölge belirleyebilir ancak her adres ekleme ve güncelleme işlemi yönetimin onayından geçmeden aktif olmaz. Aktif olmadığı sürece de eklediği veya güncellediği bölgelerden sipariş alamaz.
 
 1. Bulunduğu bölgedeki müşterilerin listesini ve detaylarını görebilme imkânı
Bayi, kendi bölgesini veya bölgelerini seçen tüm müşterileri görebilir. İstediğinde müşterileri ile tekrar iletişime geçebilir, Elinde internetten gelen düzenli bir müşteri listesi olur. Bu re-marketing (geri dönüşüm) konusunda etkili bir hamledir.

 
 1. Sipariş izleme ve durum değiştirme işlemleri
Bayi, kendisine düşen siparişleri beklemeye alabilir, tamamlayabilir, sebebini mutlaka belirtmek suretiyle iptal edebilir, müşteriye bildirilmesini sağlayabilir.

 
 1. Raporlama Sistemi
Bayi, tüm zamanlarda kendisine gelen siparişleri kategorize şekilde listeleyebilir, inceleyebilir.
 
 1. Yönetimden ürün talep özeliği
Bayi, yönetimden toplu ürün talebinde bulunabilir, Talepte bulunduğu ürünlerin durumlarını takip edebilir.
YÖNETİM BÖLÜMÜ
 1. Tüm gerekli detayların gösterildiği ana sayfa
Yönetim ana sayfası; Üye, bayi ve siparişlerin toplam rakamlarının özetini, sık kullanılan bölümlerin linklerini, zamanlara ayrılmış satış grafiklerini, son yapılan üyelik ve bayilik başvurularını ve son verilen siparişlerinin kısa özetlerini içerir.

 
 1. Üyelik Sistemi
Üyelik sisteminde; aktif ve pasif üyelerin bilgilerini düzenleyebilir, şifre belirleyebilir, adreslerini görebilir-düzenleyebilir-silebilir, verdiği siparişleri görebilir, doğrudan kısa mesaj atabilirsiniz.
Ayrıca arama bölümünden direkt olarak bir üyeyi arayabilir ve detayına gidebilirsiniz.

 
 1. Bayilik Sistemi
Bayilik sisteminde; aktif, pasif ve eksik bayilerin bilgilerini düzenleyebilir, şifre belirleyebilir, adreslerini aktif veya pasif yapabilir-ekleyebilir-düzenleyebilir-silebilir, bayiye gelen siparişleri görebilir, kısa mesaj atabilir, bayiye özel ürün fiyatı belirleyebilir, bayiyi aktif veya pasif hale getirebilirsiniz.
Adres onayı bölümünde; bayilerin eklediği ve düzenlediği onay bekleyen bayi adreslerini onaylayabilir, aktif veya pasif hale getirebilir, düzenleyebilirsiniz.

 
 1. Yönetici Bölümü
Burada sisteme farklı yöneticiler belirleyebilirsiniz. Bu sayede farklı çalışanlara farklı kullanıcı-şifre tanımlayabilirsiniz.

 
 1. Sipariş Yönetim Sistemi
Bekleyen, tamamlanan ve iptal edilen olmak üzere üç kategoriye ayrılmış sipariş yönetiminde siparişin detayını tek ekranda kolayca görebilir, gerektiğinde müşteriye kısa mesaj gönderebilir, sipariş durumunu güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca sipariş bölümü gelişmiş arama sistemine sahiptir. Dilediğiniz filtreyi belirterek arama yapabilir. Kıstaslarınıza uygun arama yapabilirsiniz.
 
 1. Kısa Mesaj Sistemi
Kısa mesaj sistemi; bayi, üye, hızlı ve seçmeli olmak üzere dört ana bölümden oluşmaktadır.
Üye ve bayi kısa mesaj bölümünde üyelere ve bayilere toplu kısa mesaj atabilirsiniz. Hızlı mesaj bölümünde ise sistemde kayıtlı olmayan herhangi bir numaraya ya da numaralara aralarına virgül koyarak kısa mesaj atabilirsiniz.
Seçmeli kısa mesaj bölümünde ise sistemde kayıtlı olan herhangi bir kullanıcıya veya kullanıcılara arama yaparak seçtiklerinize mesaj atabilirsiniz.


 
 
 1. Satış Raporları
Satış raporları bölümü gelişmiş arama bölümü ile güçlendirilerek kıstaslarına göre pdf veya excel olarak çıktı alabileceğiniz raporlama bölümüdür.
Sipariş raporlaması çok satandan, az satana doğru listelenmiştir. Böylelikle performans değerlemesini kolayca yapabilirsiniz.

 
 1. Grafik Raporları
Sistem kullanılmaya başlandığı andan itibaren bir ay içinde kendiliğinden aktif olacak veri toplayan sistemdir. Grafik ara yüzde istediğiniz kriterde istatistik raporları çıkarır.
 
 1. Kısa Mesaj Raporları
Kısa mesaj raporları tamamen canlı çalışan bir sistemdir. Sistemin attığı herhangi herhangi bir kısa mesajı yakalar ve kısa mesajın o anda ne durumda olduğunu direkt olarak size gösterir. Bu durumlar atılan kısa mesaj ve mesajların beklemede, başarılı veya başarısız olma durumudur. Tüm mesajların içeriğine ve detayına buradan bakabilirsiniz.

 
 1. Duyurular
Önemli, uyarı ve bilgi niteliklerinde genel, bayi ve üye seviyesinde ayrı ayrı duyurular yapabilirsiniz. Örneğin bayi seviyesinde yaptığınız duyuru üyelerde gözükmez, Üye seviyesinde yaptığınız duyuru ise bayi seviyesinde gözükmez. Genel duyurular ise herkes içindir.

 
 1. Ürünler
Ürün yönetimi bölümü üzerine çok düşülmüş, yönetimi kolay bir bölümdür. Burada kolayca ürün ekleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Ayrıca ürünlerin hangi sırada listeleneceğini siz belirlersiniz.
Ürünlerin detayında ise ürünlerin adını, ücretini, sırasını ve fotoğrafını rahatça değiştirebilirsiniz.

 
 1. Bayi Talepleri Yönetimi
Burada bayilerin bilgilerini ve yönetimden talep ettiği ürünleri görebilir, bu ürünlerin sipariş durumlarını sisteme girerek bayiye bildirimini yapabilirsiniz. Sistemin belirlediği durumlar; yönetime bildirildi, stokta yok, talep edilemez, tedarik ediliyor, yolda ve tamamlandı olarak belirlenmiştir.

 
 1. Bölge Yönetimi
Bu bölümde ise il, ilçe, semt ve mahalle yönetimini oldukça kolaylaştırılmış bir biçimde yapabilirsiniz.

Genel Ayarlar 
Bu bölümde sistemin tamamına etki edecek ayarları yapabilirsiniz.

Bu ayarlar; sistem adı, adresi, açıklaması, tanımı, üyelik onay tipi, sistem bakım bölümü, logo, havuz bayi seçimi, fiyatların göster/gizle ayarı, kalan kısa mesaj kredisi, kısa mesaj başlığı ve diğer kısa mesaj ayarlarını barındırır.


Üyelik onay tipi
Üyelerin cep telefonlarının doğruluğunu anlamak adına ön seçimli olarak kısa mesaj onaylı seçilmiştir. Ancak siz onaya girmeden direkt üye olmalarını buradaki ayarı değiştirerek sağlayabilirsiniz.


Sistem Bakım Bölümü
Eğer sistemi bir sorun dâhilinde tamamen dışarıya kapatmak isterseniz bu bölümü aktif edebilirsiniz.


Havuz Bayi Seçimi
Tanımladığı adrese en yakın bayi bulamayan üyelerin buradan yapılan ayarla toplandığı havuz bayidir.
Burada hangi bayiyi seçerseniz bölgesinde bayisi olmayan üyeye bu havuz bayisi gösterilir.


Fiyat Göster / Gizle Seçeneği
Dilerseniz fiyatları göster seçeneğini işaretleyerek müşterilerin ürünlerin fiyatlarını görmesini sağlayabilir, sepetlerinde toplam ne kadar ücret ödeyeceklerini gösterebilirsiniz.
Fiyatları gizlediğinizde ise müşteri herhangi bir şekilde ürün fiyatlarını göremez.


Bu seçeneğin eklenme sebebi; herhangi bir bölgede farklı fiyat politikası uygulayabileceğinizi düşünerek konuldu. Örneğin Hadımköy mevkiinde damacana su 7TL ise, Ataköy’de 10TL olabileceği ihtimali üzerine bu seçenek ile birlikte yönetimin

Kısa Mesaj Ayarları
Kısa mesaj sisteminin tüm ayarlarını yapabildiğiniz bölümdür, kredi durumunu görebilir, ekstra kredi satın alabilirsiniz.


 ARKAPLAN HİZMETLERİ
 1. Bayiye sipariş ile ilgili detaylı kısa mesaj gönderimi
Sistemi kullanamayacak olan (Donanım yetersizliği, Bilgi eksikliği, Yaş problemi gibi) sebeplerle sistem üzerinden kendisine verilen siparişleri göremeyecek bayilere; müşterinin verdiği siparişin detayının anında kısa mesaj ile gönderimini sağlar.


Buradaki yapı müşterinin verdiği siparişin bu sebeple gecikmesinden ötürü çağrı merkezini sık rahatsız etmesi, firma hakkında negatif fikirlere kapılmasını engellemek üzerine kurulmuş ve planlanmıştır.

 
 1. Üyelere sipariş sonrası otomatik mesaj gönderimi
Üyelerinize sipariş tamamlandığında “İyi dilek içeren” ve iptal edildiğinde siparişin neden iptal edildiğine dair “Detay ve Özür metni içeren” bir kısa mesaj gönderen sistemdir.


Bu bölüm; bir mesaj ile kullanıcının kendisini ürün iptali halinde bile değerli hissetmesini sağlamak ve geri dönüşünü kolaylaştırmak için düşünülmüştür.
 

Belirtilen hizmet için teklifimiz 5 aylık süreç göz önüne alınarak tek seferlik ömür boyu lisansFiyat için 0532 464 3708 ’dir.

Teslim Süresi
3 İş Günü

 
 •  
Hizmet teklifine üç aylık teknik destek süreci dâhildir. Bu süreç oluşabilecek hataların giderilmesini, ufak çaplı düzenlemeleri ve küçük çaplı implementasyonları kapsamaktadır.
 
Süreç içerisindeki yeni özelik ihtiyaçlarında oluşan iş yüküne göre yeniden bütçelendirme yapılabilir.

Teknik destek ve extra özellik ve hosting haricinde yıllık herhangi bir bakım ücreti talep edilmemektedir.