0850 Numara Tahsisi

0850 Numara Tahsisi

0850’li numaralar sadece Türkiye’ye özgüdür. Coğrafi bir sınırlama olmadan Türkiye’nin her yerinde rahatlıkla kullanılabilir. Birçok işletme 444’lü numaralar yerine 0850’li numaraları kullanmaya başlamıştır.
0850’li numara kullanarak birçok avantaja sahip olursunuz:

0850’li bir numara kullandığınızda herhangi bir kurulum, tahsis veya aylık sabit ücret ödemek zorunda kalmazsınız. 444’lü numaralarda bu tip maliyetleri göze almanız gerekecektir.
Gelen aramalarda işletmenize hiçbir maliyet yansıtılmaz. Ödemeyi sadece arayan kişi yapar. 444’lü numaralarda ise bulunduğunuz il dışından sizi aradıklarında dakikası 1,59 Kuruş olacak şekilde yönlendirme ücreti ödersiniz.
0850’li numarayı arayan kişi, sahip olduğu sabit ve gsm paket dakikalarını kullanabilir. İlave bir maliyet ile karşılaşmaz.
Tek bir numara üzerinden eş zamanlı olarak çok sayıda çağrıya cevap verebilirsiniz. 444’lü numaralarda ise bir numaranın altına en az 5 adet sabit numara tanımlaması yapmanız gerekir. Cevap verebileceğiniz eş zamanlı çağrı sayısı, tanımlanmış sabit numara sayısı ile sınırlıdır. (Örneğin 5 sabit numara tanımlanmış ise sizi aynı anda arayan 6. kişi meşgul tonu ile karşılaşacaktır.)
0850’li numaraların bu denli avantajlı olmasının sebebi voip teknolojisini kullanmasıdır. Voip, geleneksel analog servis sağlayıcılara göre çok daha ucuza konuşmanızı sağlayacak yeteneklere sahiptir.